مجمع هفتم کمیته صنعت نفت

مجمع دوره هفتم کمیته تخصصی نفت روز سه‌­شنبه مورخ 18 مهرماه 1402 از ساعت 16:30 تا 17 در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور 21 نماینده از 27 شرکت مدعو برگزار گردید، پس از اعلام رسمیت جلسه، آقای مهندس آخته به عنوان رئیس، خانم مهندس شکرانه به عنوان ناظر و خانم مهندس محمودی به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند. پس از آن خانم مهندس پورشهاب عضو هیئت رئیسه کمیته گزارش عملکرد کمیته را  به شرح ذیل ارائه دادند.

گزارش عملکرد کمیته در دوره ششم فعالیت :

 1. حضور نماینده کمیته با نمایندگان هیئت مدیره و برگزاری جلسه فنی و ارایه توانمندی‌­های داخل کشور با مدیران و کارشناسان فنی پتروشیمی جم
 2. برگزاری نشست با نمایندگان هیئت بلاروس در دفتر آقای دکتر قنبری – مدیریت پشتیبانی و تأمین وزارت نفت با رویکرد معرفی کلیه اعضا و توانمندی‌­های ایشان
 3. برگزاری نشست با آقای دکتر زیدی‌­فرد، معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، با رویکرد معرفی کلیه اعضا و توانمندی‌­هایشان.
 4. برگزاری نشست با آقایان مهندس خوانساری مدیرکل نظام تأمین و تجاری‌سازی فناوری معاونت امور مهندسی وزارت نفت، مهندس اقبالی معاون مدیر کل نظام تأمین و تجاری‌­سازی وزارت نفت و دکتر زاهدی با رویکرد معرفی کلیه اعضا و توانمندی­‌هایشان حضور یافتند.
 5. همکاری با مدیریت پشتیبانی ساخت و تأمین کالا شرکت ملی نفت ایران در اصلاح آیین­‌نامه ارزیابی سازندگان.
 6. بروزرسانی پاورپوینت معرفی اعضای کمیته نفت
 7. برنامه‌ریزی‌های مقتضی جهت حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1402 صورت پذیرفت، لذا علیرغم پیگیری‌های صورت گرفته و عدم اختصاص غرفه به انجمن ها، امکان حضور در نمایشگاه فراهم نگردید.
 8. بازدید نماینده کمیته نفت با حضور نمایندگان هیئت مدیره و دیگر شرکت‌­های عضو از شرکت اپیل به عنوان شرکت دارای آزمایشگاه مرجع و اعطا کننده گواهینامه معتبر
 9. حضور رئیس کمیته نفت در مراسم افتتاحیه پروژه چمبر الکترومغناطیس-EMC مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ایران
 10. اعلام نظر بر روی شیوه­نامه‌­ی ارزیابی و نحوه تخصیص امتیاز سازندگان داخلی سیستم کنترل معاونت مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت،
 11. حضور نماینده کمیته نفت در ششمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی در عسلویه جهت بررسی و تحلیل میزان کیفیت برگزاری و مشارکت کنندگان 
 12. بروزرسانی اطلاعات اعضاء و چاپ بروشور
 13. اعلام نظر بر روی شاخص­‌های تخصیص امتیاز در خصوص شیوه‌­نامه تخصیص امتیاز معیارها در ارزیابی صلاحیت و رتبه­‌بندی تجمیع‌­کنندگان داخلی سیستم کنترل
 14. بررسی تدوین تعرفه نرخ اتوماسیون صنعتی
 15. تشکیل کمیته مکران به راهبری کمیته نفت
 16. حضور نماینده کمیته نفت در سایت مکران و معرفی اعضا به شرکت‌­های فعال در پروژه‌های مکران

    

در ادامه آقای مهندس کاوندی رئیس کمیته گزارشی از عملکرد کارگروه مکران را به شرح ذیل ارایه دادند:

برگزاری جلسه با جناب آقای دکتر صدری، مدیر عامل شرکت آب نیروی مکران، که از زیرمجموعه‌های شرکت پتروشیمی توسعه نگین مکران می‌باشد. ایشان با روی باز پذیرای رئیس کمیته نفت و دبیر کارگروه بوده و به تشریح کلی وضعیت منطقه و تشریح فعالیت‌های شرکت آب نیروی مکران پرداختند.

برگزاری جلسه دبیر کارگروه مکران با معاونت اقتصادی و سرمایه­گذاری منطقه آزاد چابهار در دفتر تهران. آقای مهندس هدایی ابتدا در خصوص جغرافیای منطقه آزاد چابهار، ویژگی‌ها و فرصت‌ها و تسهیلات موجود برای حضور شرکت‌های تولیدی و مهندسی پرداختند و سپس در مورد شرکت پتروشیمی توسعه نگین مکران توضیحاتی ارایه نمودند. ایشان همچنین در طی جلسه، با آقای مهندس کوهستانی، مدیر اجرایی سایت پتروشیمی مکران، تماس تلفنی برقرار نموده و کمیته نفت و کارگروه را به ایشان معرفی نمودند.

برگزاری نشست با جناب آقای مهندس کوهستانی. ایشان به تشریح مشروح جغرافیای منطقه، پروژه‌های فعال و طرح‌های در نظر گرفته شده در سایت پتروشیمی مکران پرداختند. سپس توضیحاتی در مورد طرح توسعه سایت پتروشیمی و برنامه‌های آینده دولت برای منطقه جنوب شرق کشور پرداختند. همچنین تسهیلات موجود جهت حضور اعضا یا نماینده کارگروه در محل سایت پتروشیمی به منظور پیگیری فعالیت ها را اعلام نمودند.

رئیس کمیته نفت بازدیدی از سایت پتروشیمی مکران داشتند که با توجه به جمع‌آوری اطلاعات لازم و برگزاری جلسات فوق که ارتباط مثبت و مثمرثمر با مسؤولان منطقه مذکور را در پی داشته است، با سرعت ادامه فعالیت‌­های کارگروه و حضور در منطقه مکران به طور حتم شاهد رشد چشم‌گیر و قابل توجهی در دوره بعدی کمیته تخصصی نفت خواهیم بود و ثمرات آن شامل حال تمامی اعضای محترم کارگروه و دیگر شرکت­‌های عضو خواهد شد.

پس از آن آقای مهندس خسروی گزارش مالی را ارایه دادند که با رأی اکثریت اعضا گزارش عملکرد و مالی تصویب شد.

در ادامه و پیش از اعلام آمادگی کاندیداتوری اعضا با عنایت به حجم فعالیت کمیته و کارگروه مقرر گردید در این دوره از انتخابات 5 عضو اصلی و 4 عضو علی­‌البدل انتخاب شوند که پس از رأی‌­گیری آقایان مهندس جلال کاوندی با 16 رأی به عنوان رئیس کمیته، آقای مهندس خسروی و خانم مهندس پورشهاب هر یک با 15 رأی و آقای مهندس منافی با 14 رأی، آقای دکتر آیت‌­الهی به عنوان اعضای اصلی و آقای مهندس مهابادی با 13 رأی، آقای مهندس جعفری با 11 رأی، خانم مهندس ابراهیمی با 9 رأی و خانم مهندس نجفی با 6 رأی به عنوان اعضای علی‌­البدل انتخاب شدند.

ضمن تبریک به هیپت رئیسه منتخب و تشکر از هیئت رئیسه محترم دوره ششم، آرزوی موفقیت روزافزون تمامی بزرگوان را از ایزد منان خواستاریم.

اعضای حاضر در جلسه

آقای مهندس کوروش مظفری از شرکت مهندسی اندیشه‌های برتر اطلاع رسانی، آقای مهندس علیرضا مهابادی از شرکت مهندسی کنترلهای صنعتی حنیف، آقای مهندس شهریار منافی از شرکت کنترل و پردازش هوشمند، آقای مهندس امیر نبی بیدهندی از شرکت شاهین انرژی، آقای مهندس حامد خسروی از شرکت فناوران اطلاعات سیوان، آقای مهندس محمد آخته از شرکت مهندسی و ساخت برق و كنترل مپنا – مكو، آقای مهندس هومن پورنبی از شرکت خدمات برق صنعتی کاسپین مدار، خانم مهندس زهره شکرانه از شرکت مهندسی برق و الکترونیک قشم ولتاژ، آقای مهندس علی رضایی از شرکت کامپیوتری برگ، آقای مهندس محمد حسن ابراهیمی یزدی و خانم مهندس نیلوفر ابراهیم از شرکت ایورد آریا، آقای مهندس جلال کاوندی از شرکت نوین دانش آینده، خانم مهندس فرناز پورشهاب از شرکت انرژی کویر پایا، آقای مهندس ایوب سخی از شرکت پیمان خطوط شرق، آقای مهندس میلاد رضایی از شرکت ایران مدار، آقای مهندس محمد فقیه نصیری از شرکت پتسا صنعت، آقای مهندس امین اکبری از شرکت سنگان صنعت، آقای مهندس پیام الوندی از شرکت ساینا صنعت هوشمند، آقای دکتر سیدامیر حسین آیت‌اللهی از شرکت آی‌تک ایساتیس، خانم مهندس بهاره نجفی از شرکت مهندسی کنترل پویان‎‎، خانم مهندس آیلا صدر از شرکت پارس جهد فناور، خانم مهندس محمودی دبیر انجمن، خانم اوجاقی دبیر کمیته‌ها، خانم المیرا محمودی

مجمع هفتم کمیته تخصصی صنعت نفت

یک پیغام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد